fbpx

Dzisiaj rola lidera stojącego na czele organizacji jest szczególnie potrzebna. Jest krytycznie ważna dla powodzenia biznesu, gdyż cały zespół w epoce kryzysu i zagrożenia patrzy w stronę lidera i oczekuje od niego odpowiedzi na niepokojące pytania – jaka jest wizja i plany na reorganizację firmy. Ludzie chcą wiedzieć co firma zrobi, aby zapewnić pracownikom poczucie bezpieczeństwa, które już dostatecznie nadszarpnęła nie pewna sytuacja gospodarcza.Sytuacja ta zapewne potrwa jeszcze długo, dlatego też ważne jest, aby Lider potrafił zareagować na tą sytuacje i tak dostosować warunki pracy, by były one bezpieczne dla pracowników.Problem w tym, by wrócić do działalności operacyjnej, biznesu, na rynek, do biur i zakładów pracy w sposób płynny i bezpieczny, chroniąc pracowników, klientów, partnerów biznesowych, konsumentów. 

Praca zdalna, którą wykonują pracownicy musi być dostosowana do możliwości technicznych jakie posiadają pracownicy.Przeorganizowanie pracy pewnie nie jest łatwe w momencie kiedy to nie jedyny problem osoby zarządzającej. Dlatego ten czas jest czasem ogromnego sprawdziany jakie ciąży na Liderach organizacji. Czasem szybkiego reagowania oraz dostosowywania się do potrzeb rynku. Bardzo dużo działalności przeniosło się do świata wirtualnego ale tu też potrzebne są zasoby, które są konieczne do wykonywania swojej pracy w tym nowym środowisku.Tak więc to ogromny sprawdzian ale też nowe możliwości otwierające nam nowe perspektywy dla naszych biznesów.Bądź Liderem odważnym i odpowiedzialnym.

Na czym trzeba się koncentrować dziś w zarządzaniu personelem?

  • Obawy pracowników związanych z powrotem do pracy.
  • Zdalna praca nie każdy ma na nią szanse.
  • Test z przywództwa
  • Relacje i komunikacja wewnętrzna
  • Zachowanie spójności w organizacji
  • Elastyczność w podejmowaniu działań.

Nikt nie ma wątpliwości, że ostatnie tygodnie nie mają precedensu w naszych przedsiębiorstwach. Reorganizacje, walka o utrzymanie ciągłości działania, niepewność, lęk a czasem nawet panika związana z troską o zdrowie ludzi.Po pierwsze zdrowie i bezpieczeństwo bez tego tak naprawdę nie ma niczego.Większość firm postawiło na bezpieczeństwo.Wielu menedżerów nie potrafi przydzielać zadań w sposób adekwatny do pracy zdalnej. Dla większości również jej monitorowanie i rozliczanie stanowią problem.Dopasowanie stylu przywództwa do sytuacji i ludzi to duża sztuka. Nie wszyscy menedżerowie zdali ten egzamin. Część wręcz usunęła się z życia biznesowego. Dziś trzeba reagować na potrzeby pracowników i biznesu. Trudno wyrokować, w którą stronę pójdą zmiany. Obyśmy wyszli z tej trudnej sytuacji nie tylko bez szwanku ale również zachowali twarz i mogli spokojnie patrzeć w lustro.