fbpx

Ostatnio gościłam u siebie fantastycznego eksperta od relacji w biznesie Alexa Barszczewskiego. Rozmawialiśmy o tym, dlaczego warto dbać i budować relacje w biznesie, i do czego mogą nam się przydać. 

Nasze spotkanie na żywo możesz obejrzeć klikając 


>>TUTAJ<<

Otóż właśnie dzisiaj opowiem Ci pewną historię, jak zbudowana relacja przyniosła konkretne korzyści dla firmy.

Kiedy kupujący otrzymał fakturę za towar nie zorientował się, że jej wartość jest dużo większa niż powinna. Po zwróceniu uwagi przez sprzedającego był zaskoczony jak to się stało. Postawa sprzedającego wywarła na nim pozytywne wrażenie. Przecież mógł nic nie mówić, faktura poszłaby do księgowości. Były małe szanse na to, że ktoś zorientowałby się o tym, że została wystawiona na zawyżona kwotę. To właśnie uczciwość sprzedawcy pomogła mu zaoszczędzić pewna sumę pieniędzy.

Jednak we wszechświecie nic nie ginie, co wysyłasz to wraca. Jesteśmy nieustannie poddawani sprawdzianom, testom.

Jak się domyślasz wkrótce sytuacja się powtórzyła , ale tym razem to druga strona wystawiła błędnie fakturę –  czym naraziła siebie na stratę.

Odpowiedz sobie na pytanie: czy postawa z pierwszej sytuacji spowodowała, że osoba po drugiej stronie, zauważając błąd szybko poinformowała o uszczupleniu w wynagrodzeniu?

Czy relacje, jakie dotychczas zostały zbudowane spowodowały, że dzięki szybkiej reakcji sprawa została wyjaśniona, a dokument został sprostowany i na konto trafiła prawidłowa kwota?

Żyjemy w czasach niepewności, trudnej sytuacji, z jaką mierzą się przedsiębiorcy. To wartości, którymi kierujesz się, jako człowiek i jakie stosujesz w biznesie pozwalają przechodzić i pokonywać trudne momenty na biznesowej drodze.

Wszystko wokół może się zmienić, jednak wartości niech pozostaną niezmienne. Doceniaj innych za to. Wybierając partnerów biznesowych, sprawdzaj czy wyznajecie podobne zasady w życiu i biznesie