fbpx

Trwa poważny reset. To nic, że czujesz się zmęczony i zdystansowany. Nie bój się! Jest to tymczasowy stan, podczas gdy reset trwa. Zadajesz sobie pytanie, po co to się dzieje?

Towarzyszy Ci lęk, niepewność o biznes i bliskich? Zastanawiasz się, czy uda Ci się utrzymać firmę, a jednoczenie nie zwariować? Myślisz, czy wystarczy Ci sił, by codziennie mierzyć się z problemami, a z drugiej strony wiesz, że musisz stawić czoła wyzwaniom dnia codziennego, które dotykają Twój biznes? Klienci, o których zabiegasz, faktury, płatności… Mnóstwo tego, wiem! W głowie rządzi chaos i wtedy pojawia się zwątpienie i kolejne pytania: czy dam radę to przetrwać? Po co mi to wszystko? Nikt mnie nie rozumie! Sam siebie nie rozumiem! Nie dam rady! Nie uda mi się!

Znów kłody pod nogi, duża liczba zachorowań, a co jak znów przyjdzie lockdown? Co zrobię? Czy przetrwam? Znasz to? Ja to znam i doskonale Cię rozumiem.

“Naukowcy obliczyli, że współczesny człowiek ma około 60 tysięcy myśli dziennie, z czego co najmniej 80% to myśli negatywne. Nazwano je „automatycznymi myślami negatywnymi”. Każda negatywna myśl tworzy bardzo wyraźne zmiany w naszym ciele. Krytyka, ocena, złość, lęk czy niepokój powodują powstawanie w naszym organizmie hormonów, które dosłownie zatruwają nasze fizyczne ciało.” – źródło Internet

Mam dla Ciebie kilka praktycznych porad, które pomogą Ci przetrwać ten trudny czas i mimo przeciwności myśleć pozytywnie, w oparciu o sprawdzone sposoby. Kiedy czujesz złość, przygnębienie i inne negatywne emocje, od Ciebie zależy, czy dasz zawładnąć nad sobą tymi emocjami, czy postanowisz je zmienić!

Tak naprawdę w jednej chwili możesz to zrobić. Jednym ze sposobów jest włączenie muzyki, która zmieni Twoje emocje. Przywołaj w swej pamięci obraz kogoś, kogo kochasz i trwaj przy tym. Możesz zamknąć oczy i przez minutę utrzymywać tę myśl.

Sprawdź! To działa! Zaczniesz czuć się dobrze. Warto wspomnieć tu o prawie przyciągania.

Według prawa przyciągania przyciągamy do swojego życia to, co sami wysyłamy. To bardzo proste. Wysyłając energię pozytywną, przyciągniemy pozytywne rzeczy i okoliczności. Jeżeli wysyłamy negatywną energię przez myśli i uczucia, przyciągamy negatywne rzeczy.

“JESTEŚMY TYM, CO O SOBIE MYŚLIMY. WSZYSTKO, CZYM JESTEŚMY, WYNIKA Z NASZYCH MYŚLI. NASZYMI MYŚLAMI TWORZYMY ŚWIAT”. – Budda

Świadomość i panowanie nad swoimi myślami są konieczne, byś zmierzał do celu, a nie błądził po omacku. Nie zdajesz sobie sprawy jak wielka moc jest w Twoim nastawieniu! Dlatego od dziś zacznij przyciągać pozytywne zdarzenia, myśląc pozytywne myśli. To pomoże Ci wznieść się na wyższy poziom. Masz moc zmieniania. Ty decydujesz o swoich uczuciach wybierając myśli. 

Gwarantuję Ci to! 

Efektem życia według prawa przyciągania, czyli życia na własnych zasadach, kreowania swojej rzeczywistości możesz osiągnąć wszystko! Jak często zadajesz sobie pytanie, dlaczego robiąc tak dużo, poświęcając czemuś mnóstwo czasu, przynosi to marne rezultaty? Dużym ułatwieniem dla zrozumienia takiego stanu rzeczy będzie poznanie Zasady Pareto (zasada 80/20) 

20% Twoich nakładów i wysiłku odpowiada za 80% osiąganych efektów.

Prościej mówiąc: chodzi o to, żeby znaleźć te 20% najistotniejszych rzeczy, które decydują o Twoim sukcesie i by sukces ten osiągnąć jak najmniejszym nakładem (czasu, energii i pieniędzy).

Jak to się ma do biznesu?

 • 80% sprzedaży jest generowane przez 20% sprzedawców.
 • 20% pracowników stanowi 80% wszystkich nieobecności.
 • 80% zysków firmy robi 20% klientów.
 • 20% kompetencji na Twoim stanowisku korzystasz przez 80% czasu.

Czy, jeśli przyjrzysz się swoim działaniom, dostrzegasz pewne podobieństwa? Czy, gdyby wyeliminować 20% nawyków i czynności, które tracą najwięcej Twojego czasu i energii, byłoby to z korzyścią dla Ciebie?

Poznaj swoje priorytety! Zadbaj o balans w życiu. Dzięki niemu każdy z nas jest w stanie normalnie funkcjonować, mieć energię i motywacje do działania w różnych obszarach życia. Kiedy coś niedomaga, która sfera kuleje pojawia się efekt domina. Dziś zaniedbujesz swoje zdrowi co przyszłości może skutkować kulejącym biznesem. Tak to naczynia połączone, dlatego dbaj o równowagę.

Dla przykładu – moje 7 kroków do realizacji celów, jednocześnie dbając o balans w życiu.

 1. Wiem jakie są moje wartości, dbając o nie.
 2. Asertywnie podchodzę do swoich potrzeb.
 3. Dbam o czas dla swoich bliskich, przyjaciół.
 4. Nie rozpraszam się, kiedy pracuje.
 5. Czy Twoje cele są powiązane z Twoimi pasjami?
 6. Doskonalę wiem kiedy pojawia się na mojej drodze sukces, celebruję go z miłością.
 7. Równoważę swój czas pomiędzy wszystkie moje wartości.

Life Balance jest bardzo ważny w utrzymaniu naszego skupienia na celach. Dodatkowo równowaga ta pozwala nam też eliminować gromadzący się stres.

Warto czasami przemyśleć jak to dziś jest u Ciebie z zachowaniem odpowiedniego balansu.

Oferuję Ci wsparcie, którego teraz tak bardzo Ci brakuje. Krok po kroku wskażę Ci ścieżkę, którą powinieneś kroczyć, aby osiągnąć sukces – mentoring.

Teraz na hasło: MENTORING50 otrzymasz zniżkę 50% na wybraną konsultację biznesową.