fbpx

Firma zbytnio się nie rozwinęła, bo ,,plandemia”, w życiu stagnacja, a inne rzeczy okazały się mrzonkami? 

Znasz to? Tak masz? Nie odpowiadaj mi, odpowiedz szczerze sobie. 

Jest kilka powodów, dla których tak się dzieje:

  • Prokrastynacja i odpuszczanie, kiedy zawodzisz siebie nie masz zaufania, a to powoduje, że odpuszczasz.
  • Brak planu i wszechobecny w Twoim życiu chaos. Zadaj sobie pytanie, czego tak naprawdę chcesz?!
  • Zbyt dużo okazji, którym nie potrafisz podziękować, a w konsekwencji nie robisz nic.
  • Spadająca motywacja, nie znasz swoich wartości, które mogłyby Cię wyciągać w gorszych chwilach.

Jak to ogarnąć? Co zmienić ? Czy zmieniać i po co to robić ? 

Też to znam i to z własnego życia.

Drogo mnie kosztowało, żeby to wszystko zmienić. Nauczyłam się planować swój czas i zarządzać sobą w czasie. Wyznaczać CELE, PRIORYTETY i nie zbaczać z obranego kursu.

Sukcesem w życiu może być wszystko o czym pomyślisz. Tylko od Ciebie zależy czy go osiągniesz. Ty jesteś kowalem losu, Ty decydujesz, jakie rezultaty osiągasz. Ty decydujesz, ile zarabiasz, jakie masz relacje, czy żyjesz według swoich zasad. 

To, co zrobisz dziś będzie sukcesem w 2022 roku i na resztę życia. Dziś zdecyduj, czy kolejny rok będzie taki jak ten, czy dasz sobie szanse by nareszcie zaufać sobie. Nadawać sens swoim działaniom. Każdego dnia podejmujesz działania, które zmieniają bądź nie Twoje życie. Myśli, które kłębią się w Twojej głowie decydują o Twoim życiu. Poświęcasz czas ludziom i sprawom, które definiują Twoje rezultaty. Dziś jest najlepszy czas na podsumowanie i wyciągnięcie wniosków z tego, co minęło.

Zastanowienie się ,co dalej, gdzie chcę być o tej porze za rok, za 5, za 10 lat. Tak to, co zrobisz dziś zdefiniuje, kim będziesz w przyszłości. Nie da się tego przeskoczyć, żeby osiągać rezultaty oparte na stabilnych zasadach.
Możesz pomyśleć banał, to utarte slogany i krótko działająca motywacja. Tak możesz myśleć, ale może warto coś zmienić ? Trudno postępować ciągle tak samo i oczekiwać innych rezultatów.

Zmiana może przerażać, ale dajesz sobie prawo do decydowania i osiągania satysfakcji.

Jestem praktykiem biznesu od 25 lat nieustannie się rozwijam. Mogłabym już osiąść i czerpać z tego, co osiągnęłam dotychczas. Świat nie znosi próżni, nie stoi w miejscu. Jeśli Ty zostaniesz w miejscu, to w praktyce oznacza cofanie się. Możesz pozwolić sobie na taką sytuację? Myślę, że w każdej przestrzeni życia powinniśmy otwierać się na nowe i czerpać satysfakcję.

Zaufaj sobie, Ty jesteś najważniejszy w tym wszystkim. Daj sobie szanse na lepsze życie w zgodzie ze swoimi wartościami.